Metspharma, Rönesans Yöntemi’ni Türkiye’ye getirdi

Anna Maria Forenza, Rönesans Yöntemi’nin hem cildi tedavi ederek gençleştirdiğini, hem de yaşlanmayı engellediğini söyledi.

 

Estetik ve kozmetik alanında Türk Tıbbı’na hizmet veren Metspharma bu kez “Rönesans Yöntemi” ile karşınızda… Kadının doğasında var olan estetik merakı her geçen gün yeni bir uygulamayı da beraberinde getiriyor. Günümüzde daha çok tercih edilen bıçaksız estetik yöntemleri ise, hem daha pratik hem de pek çok bölgeye uygulanıyor olması açısından daha işlevsel.

Estetikte gelinen son nokta
Zamanı durdurun sloganıyla Avrupa’da kadınların gözdesi haline gelen Rönesans Yöntemi artık Türkiye’de. Özel formülasyonlar ile bio-revitalizasyon, yeniden şekillenme anlamına gelen bu estetik yöntemi, geniş uygulama alanı ile diğer bıçaksız estetik yöntemlerinden ayrışıyor. Rönesans Yöntemi; hem cildi tedavi ederek gençleştiriyor hem de yaşlanmayı engelliyor. Rönesans Yöntemi, Sofa Otel’de düzenlenen bir toplantı ile estetik doktorlarına tanıtıldı. Toplantıya katılan Roma Üniversitesi’nden yöntemin uygulayıcısı Anna Maria Forenza, yöntemi Türk doktorlara anlattı. Toplantıya Metspharma yetkilisi Taner Şentürk ile çok sayıda estetik doktoru katıldı.

Cilt gençleşiyor
Yazıişleri Müdürümüz Ecz. Yusuf Kürkçüoğlu’nun yöntem ile ilgili sorularını cevaplandıran Anna Maria Forenza, Rönesans Yöntemi’nin 27 senelik bir klinik tecrübeye dayandığını belirtti. 27 sene boyunca kullanılan ürünlerin en aktiflerinden oluşturulmuş kokteylerin bulunduğunu anlatan Forenza, “Bunlar hem gençleştirmede hemde yaşlılığı önlemede etkili ürünler. Rönesans yöntemindeki ürünler eşsiz. Özellikle yaşlanmış cildi iyileştirmesi için önemli maddeleri ihtiva ediyor” dedi. Estetikte cerrahi işlemlerin sadece liftinge yaradığını ve birtakım protezlerle cildin gerdirilmesinin sağlandığını ifade eden Anna Maria Forenza, “Hiçbir şekilde cilt beslenmiyor ve tedavi edilmiyor. Rönesans yönteminde kullanılan ürünler cildin gençleştirilmesini sağlayan ürünler. Cerrahide sağlıklı, genç gözüken bir cilt elde edemezsiniz. Onun için besleyici ürünlerin kullanılması gerekiyor. İleri yaşta herkese öneriliyor, genç yaşta ise güneş görenler, akne ya da suçiçeği izi kalanlar, sigara içenler mutlaka kullanmalı” şeklinde konuştu. Dünya kadınlarının güzelliğine katkıda bulunan Forenza, erkeklerinde bu yöntemi kullandığını kaydetti.

Zamanı durduran dört farklı ürün
Rönesans Yöntemi birden fazla ürün içeriyor ve kişinin ihtiyacına göre; onu gençleştiriyor, yaşlanmasını önlüyor, yeniden forma girmesini sağlıyor. Ürünlerin içerikleri etkinlikleri ve güvenilirlikleri çok iyi bilinen maddelerden oluşuyor. Ürünlerin en önemli özelliği ise, bu maddeleri bir araya getirmiş olmaları, bir kokteyl halinde kullanılmaları. Anna Maria Forenza ürünlerin özellikleri hakkında şu bilgileri verdi. “Zamanı durduran ürünler” Raffello ve Tiziano: Raffello daha genç ciltlere uygulanırken, Tiziano biraz daha ileri yaşta da uygulanıyor. Raffello cildi besliyor, nemlendiriyor, güçlendiriyor. Tiziano dolgu etkisi gösterirken, lifting de sağlıyor. “Forma kavuşturan” Michelangelo, yağ hücrelerinin yıkılmasını sağlayan mükemmel bir kokteyl. Her gün kullanılması önerilen Mona Lisa ise, yaşlanmayı engelliyor, tıpkı Tiziano gibi o da Meristem hücreleri içeriyor. Haziran 2012 itibariyle, dört ürün ile uygulanmaya başlayan Rönesans Yöntemi’nin “peeling”, maske ürünleri ise sonbahar aylarında yine Metspharma tarafından pazara sunulacak. Türkiye’de estetik ve kozmetik alanında bir sene önce faaliyete başlayan Metspharma İlaç Sanayi Ltd.Şti. ise, Rönesans Yöntemi’nin Türkiye’deki tek yetkili satıcısı.

Comments are closed.